niezobowiązujące zdjęcia z amatorskiego pstrykania mazowieckiej codzienności
Blog > Komentarze do wpisu

Ulica Chmielna

Ulica Chmielna - warszawska szansa na fajną przestrzeń miejską. Po zabudowaniu straszącej dziury obok kamienicy Jabłkowskich (Traffic) skrzyżowanie Chmielnej i Zgody stanie się (jednym z niewielu w Warszawie) miejscem o zwartej, w dużej mierze starej zabudowie. Prawdziwie wielkomiejski ładny kawałek miasta.

Mam nadzieję, że kiedyś zniknie żenujące pseudo-rondo z plastykowych barierek, zniknie dziki parking i zostanie tam zrobiony jakiś z prawdziwego zdarzenia plac.

Sprawdzałem sobie kiedyś tą przestrzeń, porównałem ją z londyńskim placem Picadilly. Tam jest niewiele więcej miejsca czy wręcz tyle samo. Jakość obu miejsc poraża. Tam są i samochody i plac dla ludzi z pomnikiem - słynne miejsce spotkań. W Warszawie niestety są tylko samochody i nieprzyjazna przestrzeń.

Na marginesie - przypuszczam, że Niemiecka Izba Turystyczna w swojej ojczyźnie nie mogłaby powiesić sobie takiego wielkiego banera (na zdjęciu z napisaem Witamy w Niemczech celu podróży). Niemcy dbają o swoją przestrzeń miejska. Może powinni napisać na tym plakacie - Przyjedźcie do nas. U nas nie zobaczycie takiego syfu jak w tym miejscu...

ulica chmielna, warszawa

chmielna

chmielna

Zdjęcie z google maps - Warszawa. Poniżej Londyn, Plac Picadily. Tam są i samochody i plac dla ludzi, pomnik i słynne miejsce spotkań. W Warszawie niestety są tylko samochody i nieprzyjazna przestrzeń.

Warszawa

Londyn, Picadilly

Ulica Chmielna

ulica chmielna

chmielna

niedziela, 05 grudnia 2010, tobrze

Polecane wpisy